Plywoodlar ithal edilen ülkelerine markalarına, üretici firmalarına ve üretilen ağaçlarına göre birbirinden farklı adlandırılabilir.

 

İthal Edildiği Ülkelerine göre ;

 

Plywood genel olarak ithal edildiği ülkenin adını taşımaktadır. Günümüzdeki mevcut plywood çeşitleri Rus Plywood, Endonezya Plywood, Brezilya Plywood, Malezya Plywood , Romanya Plywood , Vietnam Plywood , Hindistan Plywood olarak isimlendirilir. Adlarından da anlaşıldığı gibi her biri üretildiği ülkenin adını taşımaktadır.

 

Plywood Üretici Firmalarına göre ;

 

Üretici firmalarına göre plywood isimleri Rus Plywood’u Sveza Plywood olarakta bulabilirsiniz. Buradaki Sveza Rus plywood’un üretici firmasıdır. Rusya bu konuda bir çok üretici firmayı bünyesinde barındırmaktadır. SYPLY, VPM, Fankom ve Tyumen firmalarıda Plywood üreticisi firmalarıdır.

 

Endonezya plywood’un Formply olarak bilinen Plywood üreticisi firmasıdır.

 

Brezilya Plywood’u Formaplan, Miraluz, Bettega, Araujo ve Miforte olarak bilinen Plywood üreticileridir.

 

Malezya Plywood’u Samling olarak bilinen Plywood üreticisi firmasıdır.

 

Plywood’un üretildiği ağaçlarına göre ;

 

Rusya ve bölgelerinde genel olarak birch ağacı yetişmektedir. Birch ağacı Türkçe olarak huş ağacıdır. Rus plywood ta birch plywood ismi yada Türkçede huş plywood  olarak adlandırılabiliyor. Sveza plywood ta birch ağacından üretilmiştir. Sveza birch plywood olarakta geçebiliyor.

 

Plywood Rehberi - Benzer Başlıklar