Filmli plywood alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus vardır. Öncelikle bilmeniz gereken filmli plywood kullanıldığı yerde sıva yapılmayacak olmasıdır.Çünkü filmli plywood kalıptan çıkınca brüt beton almanızı sağlar.

 

Filmli plywood ta kullanılan filmin kalitesi önemlidir. Bu nedenle film yoğunluğunu bilmeniz gerekir.İdeal film yoğunluğu 120 gr / m2 dir. Bu yüzden plywood u alırken satıcı firmaya film yoğunluğunu sorunuz.

 

Filmli plywood alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise katman sayısı ve katmanlarda kullanılan ağaç cinsidir. Plywood üretiminde katman sayısı tek sayı olacak şekilde üretilir. Filmli plywood tada katmanlar 9, 11, ve 13 katman şeklindedir. Katman sayısı fazla olan plywood almanız önemlidir. Plywood ta kullanılan katmanlar genelde huş (birch), çam (pine), kavak ( poplar), meranti (sertağaç) kullanılmaktadır.Bu ağaçlar plywood ların ithal edildiği ülkelere göre değişmektedir.

 

Ayrıca filmli plywood alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biriside plywood ta kullanılan tutkal cinsidir.WBP tutkal (Water and Boil Proof) suya ve kaynatmaya dayanıklı tutkal cinsidr. MR tutkal (Moisture Resistant) ise yalnız neme dayanıklıdır.Bu yüzden film plywood alırken WBP tutkal olmasına dikkat ediniz. 

 

Plywood Etiketleri : Sesa - Plywood - Trade - Plywood Çeşitleri - Filmli - Pleymut